Korzyści pilates dla Ciebie

Pilates to nie tylko ćwiczenia na macie, czy na wyspecjalizowanym sprzęcie. Pilates jest systemem łączącym sferę ruchu fizycznego ze sferą mentalnym. Podzczas treningu wzmacnia siłę fizyczną, elastyczność, koordynację, redukuje poziom stresu, polepsza koncentrację oraz sprzyja lepszemu samopoczuciu.

„Jesteś tak młody jak elastyczny jest Twój kręgosłup. Jeśli jest elastyczny w wieku 60 lat – jesteś młody, jeśli jest sztywny w wieku 30 lat – jesteś stary.”

Joseph H. Pilates

Korzyści płynące z treningu pilates

Regularne wykonywanie treningu pilates zapewnia nam:

 • prawidłową postawę ciała
 • elastyczność ciała
 • dobre samopoczucie
 • świadomość własnego ciała
 • prawidłowe zaangażowanie mięśni
 • ujędrnienie sylwetki

Najważniejsze efekty treningu pilates

 • Wzmocnienie mięśni

Najważniejszą zaletą ćwiczeń pilates jest wzmacnianie mięśnie całego ciała. Szczególnie intensywnie angażujemy mięśnie brzucha, pleców oraz pośladków. Wzmacniamy również mięśnie dna miednicy, które pełnią kluczową rolę w utrzymywaniu naszych organów wewnętrznych, a u kobiet silne MDM zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych.

 • Pomaga na problemy kręgosłupa

Pilates to fnatastyczna metoda trenengowa dla osób które zmagają się z problemami kręgosłupa. Pilates wzmacnia mięśnie stabilizujące nasz kręgosłup oraz uczy nas prawidłowego zaangażowania mięśni podczas ruchu. Dzięki temu możesz szybko uzyskać stabilną postawę ciała, a takżeustąpią niepożądane dolegliwości bólowe po długim dniu w pozycji siedzącej przy komputerze lub innej wymuszonej pozycji ciała

 • Lepsza postawa ciała

W pilatesie bardzo duży nacisk kładziemy na poprawną postawę naszego ciała, nie tylko kończyn, ale zwracamy uwagę na każdy detal taki jak na przykład ustawienie miednicy w pozycji neutralnej, co sprawia że nauka tego jak stać czy chodzić wyprostowanym bez bólu jest bardzo szybka. Po kilku sesjach zobaczysz, że jesteś bardziej wyprostowana oraz wyglądasz na bardziej pewną siebie. Osoby, które ćwiczą pilates nie garbią się, a w efekcie tego nie dokucza im ból pleców.

 • Ujędrnienie sylwetki

Pilates to znakomity sposób ujędrnienie sylwetki, ponieważ wymaga zaangażowania wszystkich partii mięśni. Ciało staje się silniejsze, a przy bardziej zaawansowanym treningu możemy stracić kilk azbędnych kilogramów.

 • Poprawia kondycję

Trening pilates to szybka poprawa kondycji. Przy regularnym treningu 2-3 razy w tygodniu nasza kondycja się poprawia znacząco, nie mamy już takiej zadyszki, zwyczajne codzienne czynności stają się znacznie łatwiejsze do wykonania, bo jesteśmy silniejsi, zwinniejsi, sprawniejsi

 • Uelastycznia ciało

Pilates łączy w sobie elementy jogi, baletu, siłowni, boksu a także wielu różnorodnych dziedzin sportu. Dzięki tej różnorodności mięśnie są aktywizowane w zróżnicowany sposób co sprawia stają się elastyczne i wzmocnione, a jednocześnie nie stają się nadmiernie rozbudowane.

 • Relaksuje

Jeżeli chcesz się zrelaksować, wyciszyć oraz zredukować stres, zastosuj trening pilates. W przeciwieństwie do innych form sportu, po zakończeniu treningu czujemy się znacznie lepiej niż przed, jesteśmy pełni energii oraz wypoczęci. Ćwiczenia usuwają napięcie, jakie kumuluje się w naszym ciele w niepożądanych miejscach, rozluźniają mięśnie karku, pleców i ramion.

 • Odchudza

Pilates nie tylko odchudza, ale również sprawia, że możemy stracić znaczną ilość kalorii. Tym samym są to idealne ćwiczenia, dzięki którym możemy zacząć swoją przygodę z utratą zbędnych kilogramów.

 • Prawidłowa technika oddychania

Bardzo wiele osób w czasie oddechu wykorzystuje niewielką część płuc, ponieważ nie potrafimy prawidłowo zaangażować naszej przepony podczas oddechu. Pilates uczy nas w jaki sposób oddychać pełnią płuc jakie dostaliśmy od matki natury i dotleniać cały nasz organizm. Prawidłowe oddychanie pomaga zwiększyć efektywność ćwiczeń, polepsza kondycję oraz zwiększa odporność naszego organizmu.