Maszyny pilates w studio

Sprzęt pilates na jakim ćwiczymy w Katowicach to głównie sprzęt amerykańskiej firmy Balanced Body, Sissel i Prefer Fitness. Stale rozwijamy nasze zaplecze pilatesowe by podnościć dla Ciebie jakość świadczonych treningów. Poniżej przedstawiam tylko duży sprzęt pilates. 

Reformer

Reformer to najbardziej rozpoznawalny sprzęt mający zastosowanie w metodzie pilates. Składa się z ramy, często drewnianej, a także ruchomej platformy przyczepionej do ramy za pomocą długich spręzyn o różnej mocy.  Reformer posiada również footbar – na zdjęciu to ten element o który opieram stopę oraz bloczki, zwane też oparciem dla barków. Do jeżdzącego wózka, platformy przymocowane są również linki, które wykorzystujemy chwytając je rękami lub wkładając stopy w pętle. Reformer to fantastyczny sprzęt aby rozpocząć swoją przygodę z pilatesem na maszynach.

Cadillac / Wieża

Cadillac to fantastyczny sprzęt z wieloma spręzynami o różnej mocy. W moim studio posiadam połowę cadillaca, czyli wieżę oraz specjalną matę na ramę reformera. Na zdjęciu wykonuję ćwiczenie z wykorzystaniem drążka PTbar. Cadillac/wieża to sprzęt który łatwiej i szybciej pozwala zrozumieć zasady pilates.

Wunda Chair - Krzesło Wunda

Krzesło Wunda to najbardziej wymagający pilatesowy sprzęt. Składa się z siedziska oraz dzielonego pedała, do którego przyczepiane są sprężyny. Zdjęcie przedstawia jedno z łatwiejszych ćwiczeń na krześle – side bend,czyli zgięcie boczne. 

Contrology Ped-o-pull

ped-o-pull
ped-o-pull ręce

#reformerpilateskatowice #pilateskatowice #dobrypilates #krzesłopilates #pilatespolska 

#pilatesstudiokatowice #pilatesśląsk #slaskipilates #monikabandurpilates